Bir sonraki


Ruhi Çenet: Bir sonraki videom Somalili korsanlarla

2 Görüntülendi
DerGolf
0
yayınlandı 24 Nov 2020 / İçinde Film ve Animasyon

Günümüzde YouTuber olmak her insanın kolay yoldan para kazanmak ya da kolayca meşhur olmak için seçtiği bir yol gibi algılanıyor. Fakat YouTuber olmak hiç de kolay değil. Gelişen YouTube dünyasında, sürekli yeni içerik ve güçlü konularla doldurmanız gereken bir kanal yaratmanız gerekiyor. Aslında komik kısa videolar paylaşma şansınız olduğu gibi, farklı konulara değinebileceğiniz ve para kazanabileceğiniz videolar da hazırlayabilirsiniz.

Türkiye'deki YouTube kanalları arasında sunduğu içerik itibariyle neredeyse en çok takipçisi olan Ruhi Çenet, DW Türkçe'ye verdiği röportajda hem YouTube konusunda bilgi verdi, hem de YouTuber olmanın nasıl bir iş kolu haline geldiğini anlattı. Kanalından ne kadar kazındığını da açıkça ifade eden Çenet, her işletme sahibi gibi vergisini ödediğini de belirtti.

Hindistan'da yazılım eğitimi alan Çenet, bu alanda kariyer yapmak yerine, 2012 yılında YouTube kanalı açmayı tercih etti. Yaklaşık 3 yıl boyunca sürekli gelişen bir içerikle videolar hazırladı. Çenet, son yıllarda sürekli değişen ve gelişim içinde olan YouTube için farklı videolar üretmek adına seyehatlere çıkmaya da başladı. Bu süreçte Hong Kong'tan Ermenistan'a dünyanın birçok farklı ülkesinde çekimler yaptı.

Bugün Ruhi Çenet, YouTube üzerinde 4.43 milyon abonesi olan ve her videosu ortalama 1,5 milyon izlenme oranına ulaşan bir kanalın sahibi ve YouTuber olmanın aslında yeni medya dünyasının en güçlü mesleği olduğunu düşünüyor.

YouTube kanalımıza abone olmayın unutmayın...

Daha fazla göster
0 Yorumlar sort Göre sırala

Bir sonraki